Sourcemod Anti-Cheat

Sourcemod Anti-Cheat Detection (Sourcemod Hile Karşıtı Algılama):
Tüm sunucularımızda belirli hileleri komut dosyalarını tespit etmede iyi olan Sourcemod Anti-Cheat kullanır.Belirli tespitlerin ne anlama geldiğine dair sorular olduğu için,aşağıda SMAC hakkında bazı genel bilgiler verilmiştir.SMAC,birinin hile yapıp yapmadığını belirlemek için kullanılan araçlardan yalnızca biridir.SMAC’ın birçok komut dosyası biçimi gibi her tür hileyi tespit edemediğini de belirtmek önemlidir.Bir oyuncunun bir şekilde hile yaptığından şüpheleniyorsanız,yapabileceğiniz en iyi şey video kaydı almaktır.

SMAC hile bildirim ve açıklamaları;

Aimbot Detector (Aimbot Dedektörü):
Bu modül,sunucudaki oyuncuları ve istemcileri,herhangi bir şüpheli kamera açıları ve oyuncu kamerasındaki anlık görüntüler için izler.Bu modül yakın dövüş silahlarını,Işınlanmayı yok sayar ve büyük olasılıkla yanlış bir pozitif olduğu için genellikle ilk algılamayı yok sayar.

Algılama örneği:
tanZfb#1 is suspected of using an aimbot. (Detection X | Deviation: X | Weapon: X)

AutoTrigger Detector (Otomatik Tetikleme Dedektörü):
Oyuncular için otomatik olarak düğmelere basan hileleri algılar.

BunnyHop – Oyuncu +atlamayı basılı tutar ve art arda zıplamaya devam eder.
Auto-Fire – Oyuncu +saldırıyı basılı tutar ve yarı otomatik silahları tam otomatikmiş gibi ateşler.

Birçok hile,varsayılan olarak etkinleştirilmiş bu özelliklerle birlikte gelir ve bu da onları yakalamayı oldukça yaygın hale getirebilir.Algılamalar,doğal insan davranışına karşı bağışık olmalıdır,ancak gelişmiş komut dosyaları ve takma adlar kullanan oyuncular tarafından tetiklenebilir.

Algılama örneği:
tanZfb (ID: STEAM_0:0:1234567890 | IP: 123.123.123.123) is suspected of using auto-trigger cheat: BunnyHop
tanZfb (ID: STEAM_0:0:1234567890 | IP: 123.123.123.123) is suspected of using auto-trigger cheat: Auto-Fire

Client Protection (Sunucu Koruması):
Bu modül,sunucunuzu bağlantı istenmeyen ad değişikliği istenmeyen geçersiz ad/metin karakterleri gibi var olan genel istemci istismarlarından koruyacaktır.İstemci,sunucuya adında geçersiz karakterlerle bağlanırsa veya sunucudayken adını geçersiz karakterlerle değiştirirse ve bağlanmaya çalışıyorlarsa bağlantılarını reddeder.

Algılama örneği:
tanZfb#0 (ID: Unknown | IP: 123.123.123.123) was temporarily banned for connection spam.
tanZfb#1 (ID: STEAM_0:0:1234567890 | IP: 123.123.123.123) was kicked for name change spam.

Command Monitor (Komut Monitörü):
Bu modül,sunucudaki oyuncular tarafından kullanılan Komutları yönetir,izler ve/veya kontrol eder.Sunucuyu geciktirmek,çökmek veya dondurmak için kullanılabilecek komutları yönetir ve bunları engelleyerek,oynatıcıyı tekmeleyerek,oynatıcıyı yasaklayarak vb. uygun şekilde yönetir.

Algılama örneği:
L 10/14/2021 – 19:00:00: tanZfb#1 (ID: STEAM_0:0:1234567890 | IP: 123.123.123.123) was banned for command usage violation of command: sm_command

ConVar Checker (ConVar Denetleyicisi):
Bu modül,istemcilerin kendi özgeçmişlerini orada zorlamaya çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizi sağlar.Bu modül,herhangi bir istemcinin sunucudan farklı önceden tanımlanmış bir özgeçmişi olup olmadığını kontrol edecektir.Sunucu yöneticileri,zorlamak istedikleri kendi özgeçmişlerini buraya ekleyebilir veya SMAC’ın önceden tanımladığı özgeçmişleri kullanabilir.ConVar Checker,sunucunun sv_cheats değerini 0’a kilitler.

Eye Angle Test (Göz Açısı Testi):
Bu hafif modül,bir oyuncunun göz açılarının (görüş alanı) normal bir oyuncunun noktasını geçecek şekilde değiştirilip değiştirilmediğini kontrol eder.Bunu yapan hile türleri genellikle Anti-Recoil,No-Spread ve bazı Aimbot’lardır.Bu oyuncuları izlerken,ateş ederken genellikle “titrek bir ekrana” sahipler.Açılar Adım,Sapma ve Rol olarak verilmiştir.Normal bir oyuncunun [-90, -180, -90] ile [90, 180, 90] arasında geçerli bir açı aralığı vardır.Geçerli aralığın ne kadar dışındaysa,hile yapma olasılıkları o kadar yüksektir.Çoğu durumda,bir oyuncunun geçersiz açılara sahip olmasına izin verebilecek tek şey,üçüncü taraf programları kullanmasıdır.

Algılama örneği:
tanZfb (ID: STEAM_0:0:1234567890 | IP: 123.123.123.123) was banned for cheating with their eye angles. Eye Angles: 180 -356 0

Anti-Speedhack (Hız Tespit):
Bu modül,istemcilerde anormal hızları kontrol eder ve onları engellemeye çalışır.Hız korsanlarının çalışmasını önlemek için arka planda pasif olarak çalışır.